UPRAWNIENIA STERNIKA MOTOROWODNEGO:

Osoba posiadająca patent sternika motorowodnego jest uprawniona do prowadzenia jachtów motorowych:
 
1)    po wodach śródlądowych;
2)   o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm od brzegu, w porze dziennej.
3)   Osoby w wieku poniżej 16 roku życia mogą realizować swoje uprawnienia na jachtach motorowych o mocy silnika do 60kW
 
 
WYMAGANIA NA PATENT MOTOROWODNY:
 
 
Patent sternika motorowodnego uzyskuje osoba, która:
1)   ukończyła 14 rok życia;
2)   zdała egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności.
 
 
Oferujemy w pełni profesjonalne metody szkoleń i przygotowań kursantów do egzaminów na patent sternika motorowodnego.

Kursy na patent sternika motorowodnego odbywają się w oparciu o wymagania egzaminacyjne zawarte w rozporządzeniu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Zajęcia prowadzimy w bogato wyposażonym w zaplecze żeglarskie porcie Marina Puławy.

Zajęcia teoretyczne prowadzone są w sali konferencyjnej zaopatrzonej w rzutnik multimedialny, tablicę magnetyczną oraz niezbędne narzędzia szkoleniowe typu: tablica węzłów, karty informacyjne oznakowania statków, książki i poradniki żeglarskie, a także sprzęt łączności.

Część praktyczna tj. zajęcia na wodzie to przeważnie ok. 2,5 godziny za sterem, jednak wyznacznikiem jest tutaj stopień posiadanych umiejętności. Szkolimy, aż do pełnego opanowania wszystkich manewrów egzaminacyjnych.

Doświadczenie w prowadzeniu szkoleń, oraz kursanci z różnych części województwa lubelskiego jak np. z Lublina, Białej Podlaskiej , Dęblina, Terespola, czy też Zamościa to powód do wprowadzenia elastycznych i dogodnych form szkolenia, tak aby każdy mógł dostosować sobie godziny zajęć do swojego grafiku.

WYBÓR FORMY KURSÓW MOTOROWODNYCH

KURSY INDYWIDUALNE – To najczęściej wybierana forma zajęć przez kursantów. Zajęcia teoretyczne jak też część manewrowa odbywają po wspólnym ustaleniu harmonogramu spotkań. Przeważa tutaj wybór zajęć teoretycznych w formie weekendowej oraz części praktycznej na wodzie w godzinach popołudniowych w wybrane dni robocze. Jeżeli uczestnik szkolenia nie może być na wszystkich zajęciach, może dokończyć szkolenie w późniejszym ustalonym terminie.

Przykładowy harmonogram zajęć kursowych

Sobota – Niedziela w godz: 10:00 – 17:00 (Teoria/Prace bosmańskie)

Dwa dni robocze w godz: 17:00 – 19:30 (Manewrowanie łodzią/praca w charakterze członka załogi/komendy)

Sobota lub Niedziela – Egzamin .

KURSY WIECZOROWE – Prowadzimy je w następujących blokach godzinowych: 4 dni szkolenia teoretycznego w godzinach: 17:00 – 20:00, następnie 2 dni zajęć praktycznych na wodzie w godzinach 17:00 – 19:30. Sobota lub Niedziela – egzamin.

 

REJSY SZKOLENIOWE – Zajmujemy się organizacją rejsów szkoleniowo wypoczynkowych, na wodach śródlądowych oraz na wodach morskich. Taka forma szkoleń pozwala na maksymalne wykorzystanie czasu na naukę podczas rejsu, jak również na pełne przygotowanie praktyczne w oparciu o zasady kierowania łodzią i załogą. Na rejsach uczymy manewrowania łodziami w różnych warunkach pogodowych, dbając oczywiście o przepisy bezpieczeństwa. To optymalna forma przygotowania kursantów do samodzielnego prowadzenia łodzi. Po zakończonych rejsach organizujemy egzaminy motorowodne.

 

KURSY NA ZLECENIE KLIENTA – Istnieje możliwość przeprowadzenia szkolenia i egzaminu w dowolnie ustalonym miejscu. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny, podanie miejsca i terminu szkolenia. Należy wówczas zapewnić salę wykładową oraz dogodne miejsce do prowadzenia zajęć praktycznych. Na życzenie możemy dojechać nad zbiornik wodny ze swoim sprzętem, jak również przeprowadzić szkolenie na łodzi zapewnionej przez klienta.

ZAPISY NA KURS MOTOROWODNY:

Zapisy na kurs przyjmujemy zawsze telefonicznie oraz drogą mailową. Wysyłając maila prosimy o podanie danych: Imię i Nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz preferowane terminy zajęć. Najprościej jest wypełnić formularz kontaktowy podając bezpośrednio dane zgłoszeniowe.

WAŻNE: Zawsze po zebraniu wymaganej liczby uczestników kursu oddzwaniamy i potwierdzamy uczestnictwo. Zapisy na szkolenia trwają non stop, wystarczy zadzwonić lub wysłać maila.

Nie mamy żadnych ograniczeń ilościowych na szkoleniach. Decydującym czynnikiem jest organizacja egzaminu, zależna od ilości zdających. Zgodnie z wytycznymi Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego minimalna ilość zdających egzamin to 10 osób, stąd też w przypadku zbyt małej ilości chętnych prowadzimy łączone egzaminy z różnych grup kursowych, tak aby sprawnie i skutecznie zakończyć szkolenie egzaminem na patent.

Istnieje możliwość skorzystania ze szkolenia i egzaminu w różnych oddzielnych terminach bez żadnych dodatkowych opłat. Wystarczy wówczas o danej sytuacji poinformować Instruktora prowadzącego na pierwszych zajęciach.

 

ZAPISY: tel. 792 469 324 lub e-mail: info@kursymotorowodne.com.pl

Call Now Button

Facebook